Inteligentny Dom

Inteligentny dom to miejsce, które służy swoim domownikom, a poprzez rozmaite funkcje ułatwia im wykonywanie wielu codziennych czynności. Szybko postępujący rozwój technologii sprawił,i ż nowoczsne rozwiązania wkraczają do naszych domów i są dostępne praktycznie na wyciągnięcie ręki.

 

Inteligentny dom to wysoki komfort, bezpieczeństwo i oszczędność. Czy można chcieć czegoś więcej?

Komfort i wygoda, bo już za sprawą jednego ruchu ręki możecie podnieść jednocześnie wszystkie rolety w oknach lub włączyć ulubioną muzykę w poszczególnych pokojach. Bezpieczeństwo, bo gdy tylko ktoś podejrzany będzie kręcił się po ogrodzie, czujniki ruchu natychmiast przekażą informację alarmową do systemu. Gdy domownicy wyjadą na urlop, system automatycznie odetnie dopływ wody w kuchni i łazience, zabezpieczając tym samym dom przed zalaniem. W końcu oszczędność przejawiająca się w automatycznym wyłączaniu światła, czy zmniejszaniu temperatury pomieszczeń podczas nieobecności w domu.

 

Przewodnik po systemach inelignetnego domu :

FIBARO

Poniżej skrót możliwości systemu:

System FIBARO to obecnie najdoskonalsze rozwiązanie automatyki budynkowej dostępne na rynku.

Umożliwia bezinwazyjną instalację. Już nie musisz kłaść setek metrów czy kilometrów kabli. Nasze zminiaturyzowane moduły instaluje się w dowolnej puszce podtynkowej za włącznik np: światła, rolety, itd. i działają w każdej instalacji.

Jako jedyny na rynku, w instalacjach bez przewodu neutralnego (starego typu) potrafi sterować oświetleniem typu LED, czy świetlówkami.

Nie "łączy" się trwale z infrastrukturą. Robisz remont mieszkania, burzysz ściany i zmieniasz koncepcje, nie przejmuj się, wyjmij moduł ze ściany i zainstaluj w nowym położeniu. Dzięki sieci mesh, nowy moduł odświeży swoje położenie i będzie dalej współpracował z pozostałymi elementami systemu.

Inteligentny System                   

 

 

Sam sprawdza i monitoruje stan poszczególnych urządzeń,a w razie potrzeby informuje Ciebie o wystąpieniu zdarzenia.

Jako jedyny na rynku zna dokładne położenie otwarcia rolety, markizy, itp. Automatycznie się uaktualnia. Sam robi kopie zapasowe ustawień na zewnętrzne serwery.

Elementy zasilane bateryjnie ze sporym wyprzedzeniem zaczną przypominać się o wymianie baterii. Gdy wyjedziesz na urlop i zapomnisz wyłączyć ogrzewanie, FIBARO wyśle wiadomość z pytaniem, czy ma to zrobić za Ciebie.